Cala Apartment Centre

  • 85 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum

Villan Cala Apartment Centre Palermo med 2 sovrum erbjuder närhet till stadens sevärdheter som Internationella marionettmuseet, som ligger cirka 5 minuter bort till fots. Den här villan med 1 badrum, som har plats för upp till 4 gäster, erbjuder en terrass.

Badrumsfaciliteterna i villan Cala Apartment Centre inkluderar också en bidé, en separat toalett och en dusch. Badrummen är också utrustade med hårtorkar, badlakan och handdukar för din bekvämlighet.

Gästerna är välkomna att förbereda måltider i ett komplett kök. Det finns också matplats. Du kan också använda vattenkokare, kylskåp och köksredskap för att laga din egen måltid. Restaurangen Antica Focacceria San Francesco, som serverar rätter av det medelhavsköket, ligger mindre än 650 meter bort.

Denna villa erbjuder gästerna ett behändigt läge, inom 1 km från Massimo-teatern och inom 1,1 km från Il Gesù. Gästerna kan njuta av närheten till Palazzo d'Orléans, som ligger ungefär 25 minuter bort till fots. Piazza Marina är en sevärdhet värd att utforska, belägen mindre än 500 meter bort. Busstationen Vittorio Emanuele - Istituto Nautico, belägen mindre än 5 minuters promenad bort, erbjuder transportmöjligheter i närområdet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Cala Apartment Centre Palermo
Camera Vento Porto Antico La Cala
Mobilpris

Camera Vento Porto Antico La Cala

7.7
Bra 27 recensioner
57 m från boendet
USD 64 USD 58
per natt
Virginia House
Mobilpris

Virginia House

9.4
Utmärkt 100 recensioner
162 m från boendet
USD 106 USD 95
per natt
Porta Delle Stelle Vucciria
Mobilpris

Porta Delle Stelle Vucciria

8.6
Fantastiskt 13 recensioner
225 m från boendet
USD 79 USD 71
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Palermo Flygplats
    32 km

    Tågstationer

    Järnvägsstation
    1,1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Säkerhet
    • Bagageförvaring

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Trädgård

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Uteplats
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Brandsläckare
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    Licensnummer19082053C213917,IT082053C2UQ8IGFCD
    Vanliga frågor
    • Vilka är de mest populära turistattraktionerna i närheten av villan Cala Apartment Centre?
      Du kan besöka Piazza Marina som ligger i närheten av villan Cala Apartment Centre.
    • Tillåter villan Cala Apartment Centre husdjur?
      Tyvärr accepterar villan Cala Apartment Centre inte gäster med husdjur.
    • Vilka är de viktigaste sevärdheterna under vistelsen i villan Cala Apartment Centre?
      När du bor i villan Cala Apartment Centre bör du inte missa Palermos viktigaste landmärken, som Il Gesù och La Zisa, som ligger inom 15 respektive 25 minuters promenad.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Palermo Flygplats
    32 km

    Tågstationer

    Järnvägsstation
    1,1 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Cala Apartment Centre Palermo

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng